Yardımlar

Yoksul kişi ya da aile hakkında başlayan iş akış süreci sonuçlandığında eğer yardım yapılabilir kararı çıkmış ise ailenin yaşam kalitesi puanı*  ve ya yoksulluk derecesine göre bir defaya mahsus veya her ay ya da iki ayda bir olmak üzere periyodik gıda yardımı verilmektedir.

Gıda yardımları, önceden yılın belli dönemlerde en fazla 8-10 çeşit muhtelif gıda maddesinden oluşan gıda setlerini ulaştırarak yapılmaktaydı. Bu yardımlarda gördüğümüz eksiklikler ve ailelerin ihtiyaçlarına tam cevap verebilmek amacıyla yeni bir yardım dağıtım sistemi uygulamaya başladık.

Yeni uygulamaya başladığımız bu sistemde gıda yardımı ailelerimize hane reisi adına yazılan satın alma limiti belirlenmiş gıda çeki verilerek yapılmaktadır. Aile, anlaşma yaptığımız ve birçok mahallede şubesi bulunan marketlere giderek çekte yazılan tutar kadar gıda ve temel ihtiyaç maddesi alarak ihtiyaçlarını kendi iradesiyle karşılamaktadır.

Ayrıca vakfımıza gelen adak kurbanları ve Kurban bayramında gelen kurbanlar uygun şartlarda kesilerek 4-5 kg lık paketler halinde sırayla yoksul ailelerimize dağıtılmaktadır.

*Yaşam Kalitesi Puanı : e- yoksul projesi kapsamında aileye uygulana anket sonucunda bilgisayar programı tarafından hesaplanan puan.

Okunma : 7.285
Mamüret'ül AZİZ Vakfı İzzetpaşa Mh. Hacı Kaya Sk. No:46 ELAZIĞ / TÜRKİYE

☏ +90 (424) 212 56 58

☏ +90 (424) 238 12 59


Bugün 496 Kişi, sitemiz yayınlandığından itibaren toplamda 2.692.304
Kişi sitemizi ziyaret etti. Şu an 58 Kişi sitemizi inceliyor.
www.maziz.net  2024 © Tüm hakları saklıdır.
Bu site Ediyos Sistemini Kullanmaktadır.