Sosyal ve Kültürel Faaliyetler

Vakfımız faaliyetlerini ve misyonunu halkımıza anlatabilmek amacı ile zaman zaman sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunmaktadır. Bu faaliyetlerin en önemlisi her yıl Haziran ayında geleneksel olarak yapılan “Ayranlı Çorba Günü” dür. Bu etkinlikle, yıl boyunca yapılan faaliyetleri halkımıza anlatmak, onlardan gelecek eleştiri ve önerileri almak amacı hedeflenmiştir. Bu toplantılara ayrıca bir düşünür, yazar da davet edilmekte ve davet edilen konuk, dinleyicilere bir konferans vermektedir. Bu güne kadar yapılan etkinliklere;
 

Prof. Dr. Şaban KUZGUN

Hasan EKER

Doç Dr. Fikret KARAMAN

Gazeteci Yazar Ahmet TAŞGETİREN 

Şair yazar Metin Önal MENGÜŞOĞLU

Dr. Süleyman GÜNDÜZ

Prof.Dr.Muhammet Beşir AŞAN

Tarihçi Yazar Yavuz BAHADIROĞLU
 

gibi şahsiyetler katılmıştır. Bu toplantıda, toplantıya katılan misafirlere Elazığ mutfağının geleneksel yemeklerinden Ayranlı Çorba ve Tandır Ekmeği  ikram edilmektedir.
 

Vakfımız 1998 yılında Belediye Kültür merkezinde Şiir gecesi, 1999 yılında ise Osmanlı İmparatorluğunun 700. kuruluş yıldönümü münasebetiyle, Gazeteci yazar Dücane CUNDİOĞLU ve Dr. İhsan FAZLIOĞLU katıldığı bir panel gerçekleştirmiştir. Ayrıca Vakıf Kadınlar kolu tarafından yılda iki kez olmak üzere kermes düzenlemekte, yine yılda iki kez yemekli toplantı düzenlemektedir. Bu etkinliklerden elde edilen gelirler vakıf faaliyetlerinde kullanılmaktadır. Vakıf, faaliyetlerini geniş halk kitlelerine tanıtmak amacıyla Elazığ’da yayın yapan Kanal 23 TV kanalında,  2004-2005 yıllarında “Şehrin Aynası” adlı programı hazırlayıp sunulmuştur.

Okunma : 1.937
Mamüret'ül AZİZ Vakfı İzzetpaşa Mh. Hacı Kaya Sk. No:46 ELAZIĞ / TÜRKİYE

☏ +90 (424) 212 56 58

☏ +90 (424) 238 12 59


Bugün 683 Kişi, sitemiz yayınlandığından itibaren toplamda 2.593.710
Kişi sitemizi ziyaret etti. Şu an 82 Kişi sitemizi inceliyor.
www.maziz.net  2024 © Tüm hakları saklıdır.
Bu site Ediyos Sistemini Kullanmaktadır.