Mamuret`ül Aziz Vakfı`nın Misyonu

İnsanı insan yapan değerlerin günden güne yozlaştığı, ahlaki değerlerin erozyona uğradığı bir zaman dilimini yaşamaktayız. Her geçen gün yeni bir gelişmeye sahne olan teknolojik gelişmeler insan hayatını alabildiğine hızlandırmakta, şehirler günden güne kalabalıklaşırken insan daha da yalnızlaşmaktadır. Her şeyin para ve menfaate endekslendiği, güçlünün haklı olduğu, mazlumun ve yoksulun korunmadığı, şefkat, merhamet gibi duyguların yerini, egoizm ve bencilliğin aldığı, bir dönemde bulunmaktayız. Bu ortam, insanın Allah ile, çevreyle ve insan ile ilişkilerini bozmuş hayatı, kendi ve çevresi için yaşanamaz bir hale getirmiştir.

Toplum olarak kültürel dinamiklerimizi harekete geçiremediğimiz için, bünyemize girerek bizleri çepeçevre kuşatan bu gayr-i insani virüslere karşı direnemedik. Sevginin, paylaşmanın, kardeş olmanın anlamını ve önemini kaybettik.

Böylesi bir ortamda hayat, zengini ile yoksulu ile tüm insanlar için her geçen gün daha da zorlaşmakta ve çekilmez bir hal almaktadır. Bu durum karşısında içinde sorumluluk bilinci taşıyan insanlarımız da bireysel olarak yeterli olamamanın üzüntüsünü yaşamaktadırlar. Günümüzde toplum katmanlarını bir araya getirecek, sorumluluk sahibi insanların güçlerini birleştirecek, insan hayatını, onurunu, kimliğini ve kişiliğini tehdit eden unsurlara karşı mücadele edebilecek ciddi sosyal organizasyonlara ihtiyaç duyulmaktadır.

Aynı zamanda, İnsana hizmeti esas alan İslam düşüncesinin yaşadığı bu coğrafyada sosyal yardımlaşmanın bireysellikten çıkarak kurumsallaşması ve kaynakların daha kollektif ve rasyonel kullanarak, insanımızın içinde bulunduğu sosyo-ekonomik ve kültürel problemlerinin çözümü için faaliyetlerde bulunması son derece büyük önem arz etmektedir.

Bu düşünceler ile, Yüce Rabbimize ve içinde yaşadığımız topluma karşı sorumluluğunun bilincindeki bir grup insanın, insanlığı ve toplumu ifsat eden unsurlara karşı mücadele etmek, insanı insan yapan değerleri yaşatmak ve yaymak gayretleri Mamuret’ül–AZİZ Vakfı’nı ortaya çıkarmıştır.

Mamuret’ül AZİZ Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı toplumda sevgi ve güven bağlarını güçlendirip, iyilik ve güzellikleri yaymak ve artırmak için çabalayan, misyonu içerisinde yardımlaşma ve dayanışmayı en üst seviyeye çıkararak, toplumda mağdur ve mazlum duruma düşmüş insanlarımızın yardımına koşan, bir yandan da ekonomik ve sosyal düzeyi iyi olan insanlarımıza da hayrı, iyilik ve ihsanda bulunmayı teşvik eden, toplumun katmanları arasında bir “hayır köprüsü” olmak istemektedir.

Okunma : 2.037
Mamüret'ül AZİZ Vakfı İzzetpaşa Mh. Hacı Kaya Sk. No:46 ELAZIĞ / TÜRKİYE

☏ +90 (424) 212 56 58

☏ +90 (424) 238 12 59


Bugün 613 Kişi, sitemiz yayınlandığından itibaren toplamda 2.593.640
Kişi sitemizi ziyaret etti. Şu an 20 Kişi sitemizi inceliyor.
www.maziz.net  2024 © Tüm hakları saklıdır.
Bu site Ediyos Sistemini Kullanmaktadır.